Szara strefa na ukrainie

Ministerstwo finansów zatrzymuje się najróżniejszych metod, aby ograniczyć szarą powierzchnię i pobrać należne opłaty. Samą z nich istniała kampania społeczna, promująca wśród konsumentów żądanie wydania paragonu po zakupie towaru bądź usługi. Trudno powiedzieć, na ile ta wyprawa była pomocna: Polacy cały okres traktują fiskus dużo jak swojego przeciwnika niż sprzymierzeńca, więc gotowi są raczej machnąć na brak paragonu ręką niż zażądać wydania go. Nie stanowimy nawyku zbierania wszystkich dokumentów, by móc do nich w jakimś momencie wrócić, który możemy obserwować chociażby wśród Skandynawów.

https://neoproduct.eu/fr/mulberry-s-secret-un-serum-unique-pour-la-decoloration-et-l-amelioration-de-l-etat-de-la-peau/Mulberry's Secret Un sérum unique pour la décoloration et l'amélioration de l'état de la peau

Paragon fiskalny ma dla nas kolejny, niepotrzebny papierek, jaki będzie zaśmiecał nam kieszenie. Po co dodatkowo przechowywać paragony, gdyż są wydawane na takim papierze a takim tuszem, że po dwóch tygodniach nie widać, co pierwotnie było na nich powiedziane? Można mieć wątpliwości co do skuteczności tego typu akcji, ministerstwo wpadło a na pomysł, który obecnie w istota Polaków wstrzelił się znakomicie, czyli loterię paragonową. Po skończeniu zakupów za minimum 10 zł i pobraniu paragonu z drukarki novitus hd e,  każdy mógł zarejestrować się na kartce internetowej i zdobyć start w losowaniu samochodu. Zwycięzcę loterii oczywiście odwiedziła telewizja publiczna. Myślę że takie zadania stanowią o znacznie dobrze sensu, niż powtarzanie do znudzenia "weź paragon fiskalny, nie pozwól okradać państwa". Polacy nie lubią kiedy się ich poucza - to zapewne jedna z najbardziej widocznych stron naszego charakteru. Nie najlepiej działa również na nas metoda kija - przekonały się o tym instytucje komunistyczne, jeżeli w obliczu represji opozycja nie właśnie nie rozproszyła się, ale skonsolidowała i wtrąciła do ostatecznego zwycięstwa. O dużo daleko z kija umieszcza się działać marchewka, jak np. okazja na wygranie samochodu. Sam doświadczyłeś toż na naturalnej skórze, gdy dokonując zakupy w sklepie otrzymałem kartę zezwalającą na otrzymywanie punktów za wszelki zakupiony produkt. Artykuły ważna było potem zamienić na nagrody rzeczowe. Starałem się to dokonywać zakupy w ostatnim akurat sklepie, mimo, że żeby do niego dotrzeć musiałem przejść pieszo około trzech kilometrów. Zrezygnowałem właśnie potem, gdy zorientowałem się, że aby uzyskać cenną nagrodę, musiałbym robić zakupy w tym środowisku przez długie lata. Oczywiście naprawdę tworzy na Polaków obietnica nagrody.