Zaburzenia psychiczne u mezczyzn

Cyklotymia jest oceniana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane oraz jako stan depresyjny, który jednak zwyczajnie nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość dużo się z siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skoncentrujemy się na dokładnym zaprezentowaniu, czym stanowi przedstawiona anomalia psychiczna. Zaczynając więc z początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Może być czynnikiem doprowadzającym do stworzenia choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej zrozumienie jest dodatkowe zazwyczaj w wczesnej a trzeciej części bycia człowieka, miesza się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu i sprowadza do znacznej destabilizacji w działaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna stać już poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie to stricte leczenie farmakologiczne, zbliżone do sposobu działania depresji, bowiem podawane leki będą tworzyły głównie zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię określa się uciążliwymi zmianami nastroju. Można ją wydać na dwie fazy:

Faza subdepresji, na jaką dopasowują się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i problemy z uwagą, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i minusie wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne sprawy i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności analitycznego myślenia, problemy z kolekcją uwagi, agresja i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta wciąż pojawia się u osób, które odpowiadają na dwubiegunowość. Poza tym wpływ mają także takie elementy jak wielki stopień kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak i również stresujące sytuacje. Także bardzo szeroki nacisk mają ponad wychowanie i środowisko, w jakiej przebywają potencjalnie chorujące osoby.